Weronika Humer

Unterrichtet in: A, D, I

Urodziłam się w Austrii. Od 17 roku życia pracuję w ochronie zdrowia, najpierw jako pomoc stomatologiczna (3 lata praktyki), a następnie do urodzenia córek (’86 i ’88), jako pielęgniarka na bloku operacyjnym szpitala w Wels.

Przerwę na wychowanie dzieci wykorzystałam aby zdobyć wykształcenie w dziedzinach: ratownictwa wodnego, masażu leczniczego, kręgarstwa, akupunktury, masażu segmentowego i refleksoterapii stóp, z takimi kwalifikacjami pracowałam w gabinecie traumatologii i medycyny sportowej u męża. W 1997 r. zostałam wykładowcą: metody Zilgrei i gimnastyki zdrowotnej, w systemie BodyTalk.

Moim celem było poznanie i zdobycie wykształcenia z zakresu różnych metod terapii holistycznych. Według mnie częścią takiej terapii jest sport – dlatego skończyłam kurs na trenera osobistego u Axela Gottloba w Heidelbergu i pracowałam jako trenerka w różnych klubach sportowych.

W 2000 r. z uprawnieniami do masażu leczniczego rozpoczęłam własną praktykę. Kolejne kursy to morfo kinetyka i metoda Dorna-Breussa.

Technikę Bowen’a zaczęłam się uczyć w 1999 r. i od razu zafascynowała mnie ta metoda, ukończyłam kurs na praktyka i instruktora Bowen u Manfreda Zainzingera, Elaine i Oswalda Rentsch. Jestem aktywnym członkiem i przewodniczącą Austriackiego Stowarzyszenia Bowen.

Od 2003 jestem instruktorem Akademii Terapii Bowen’a w Australii.

Od 2007 mam swoją praktykę w Wels, jako kierowniczka Holistycznego Centrum Zdrowia.

Ponieważ ze wszystkich wyuczonych technik terapeutycznych najskuteczniejsza wydaje mi się technika Bowen’a, dlatego obecnie pracuję głównie z BOWTECH – z dużym powodzeniem.

Cieszę się, że mogę wykładać tę niepowtarzalną dla mnie metodę i w ten sposób pomagać ludziom.

Bowen